Clio 3 aracıma için Nokian, Goodyear ve Continental arasında kaldım

misafir tarafından 19/02/2018 tarihinde sorulan soru : Merhaba Clio 3 1.5Dci Dizel 2012 model 65hp aracıma yaz lastiği arıyorum. Önerileriniz nelerdir? 185/60 r15 lastik ebatlarım. Ben Nokian Line, Conti Premium 5 ve Goodyear EGP arasında kaldım ancak fiyat performans olarak nokian denenir mi? XL olması yakıta etki eder mi? teşekkürler
rezulteo tarafından 19.02.2018 tarihinde verilen cevap :

Merhaba,

Belirttiğiniz lastiklerin hepsi de başarılı lastiklerdir, hangisini alırsanız alın genel anlamda memnun kalacaksınızdır. Yapacağınız seçimi, lastikten beklentileriniz ve ihtiyaçlarınız belirleyecektir.

Örneğin, sizin için en önemli kriter güvenlik ise (frenleme, yol tutuş, suda kızaklama, vb.) her üç lastik de bu ihtiyacınıza en iyi şekilde karşılık verebilecek olsalar da, ContiPremiumContact 5 diğerlerinden belirttiğimiz performanslar açısından bir tık öndedir.

Güvenliğin yanında, konfor da önem verdiğiniz kriterler arasındaysa, Goodyear Efficientgrip Performance yoldaki çukur ve tümsekleri daha az hissetmenize, daha sessiz bir sürüş gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. Nokian Line da konfor konusunda EGP'ye benzer performans gösterir. Lastiklerinizin kullanım ömrü konusunda hassas iseniz konfora ek olarak, daha fazla kullanım ömrünü Nokian'ın bu modelinde bulabilirsiniz.

XL lastik, yanakları güçlendirilmiş lastik demektir. Yakıt tüketimine herhangi bir etkisi yoktur.

Dileriz yardımcı olabilmişizdir.

Saygılarımızla,

Rezulteo ekibi
Facebook
Twitter