Lastik performansı: Islak zeminde frenleme

Lastik performansı

Bu dosya içerisinde lastikleri karşılaştırmak için işinize yarayacak olan tüm bilgileri bulabilirsiniz. Lastik etiketi okumayı, lastik etiketlerini karşılaştırmayı öğrenin: Yakıt tüketimi, ıslak zeminde frenleme ve yuvarlanma gürültüsü. Kış lastikleri için M+S işareti ve 3PMSF sertifikası sayesinde lastiğinizin kar üzerinde iyi bir performansa sahip olduğundan emin olun. Araç kullanım tarzınıza bağlı olarak yuvarlanma direnci ve sürüş konforu da doğru lastik seçimi yapmanıza yardımcı olabilecek önemli performans özelliklerinden!

Yuvarlanma direnci, lastiklerinizi seçerken bilinmesi gereken bir etiket kriteri

Doğru lastik seçimi yapmak için yuvarlanma direncine dair 4 önemli soru

Şüphesiz lastikler üzerinde bulunan etiketlerde yuvarlanma direnci değerini görmüşsünüzdür. Bu değer ne anlama gelir ve ihtiyaç duyduğunuz lastiği seçmenize nasıl yardımcı olabilir? Yuvarlanma direncinin ne anlama geldiğini ve bunun yakıt tüketimi üzerinde ne derece etkili olduğunu keşfedin...

lastiklerin-yuvarlanma-gurultusu-ve-konforu

Yuvarlanma gürültüsü ve bozuk yol: Sürüş konforunu ihmal etmeyin

Lastik alırken, çoğu zaman güvenlik, fiyat ve yakıt tüketimi gibi performans özellikleri ve sürüş tarzı ile araç modeli dikkate alınır. Fakat lastik seçiminizin konfora doğrudan etki edeceğini unutmayın.

Lastiklerin performans özelliklerini değerlendirin

Bir lastiğin performansı nasıl değerlendirilir?

Lastiklerinizi yenileme zamanı geldi. Fakat piyasada yer alan onca ürün arasında bir seçim yapmak oldukça zor; çünkü las...

Lastik etiketi: Doğru lastik seçimi yapmak için 3 lastik karşılaştırma kriteri

Hangi lastiği alacağınıza karar vermeden önce genelde ilginizi çeken birkaç lastiği karşılaştırma gereği duyarsınız. Bu süreci kolaylaştırmak ve lastik karşılaştırmak için lastik etiketlerinden yararlanabilirsiniz: Yuvarlanma direnci, ıslak zeminde frenleme performansı ve dış yuvarlanma gürültüsü. Bu rehber sayesinde, lastik etiketi okumayı öğrenin ve lastik alırken dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin.

Kış lastiği nasıl seçilir (M+S ve 3PMSF)? Kış lastiği performansları nasıl karşılaştırlır?

Kış lastiği nasıl seçilir (M+S ve 3PMSF)? Kış lastiği performansları nasıl karşılaştırlır?

Kış lastiği satın almak üzeresiniz, kar ve buz üzerinde ve soğuk/nemli zeminlerde iyi performans özelliklerine sahip bir lastik arıyorsunuz. Soğuk mevsimlerde karşılaşacağınız çetin şartların üstesinden gelmek için lastiklerinizin daha iyi bir tutunma ve daha iyi bir çekiş sunması gerekiyor. M+S ve 3PMSF işaretlemelerinin doğru seçimi yapmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.