En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

2019’un en iyi yarı slick lastikleri: Yolda kullanım onayına sahip en iyi 8 spor lastiği

Yarı slick lastik sektörü hızla büyüyor. Süper araç ve hypercar segmenti pistlerde rekorlara ulaşmak için lastiklerin sağladığı katkıya hiç olmadığı kadar yoğunlaşmış durumda. Sektörün yıldızlarının yanı sıra düşük bütçelere yönelik ürünleri bir araya getiren piyasanın en iyi yarı slick lastiklerinin bir listesini sizlere sunuyoruz.

2019’un en iyi yarı slick lastikleri: Yolda kullanım onayına sahip en iyi 8 spor lastiği

Yolda kullanım onayına sahip en iyi 8 spor lastiğini keşfedin! © rezulteo

Yarı slick lastikler piyasanın en üst performans seviyesine sahip en sportif ürünleridir. Hız tutkunlarına yönelik bu modeller her şeyden önce maksimum performansı amaçlayan teknik gereksinimler ile geliştirilir. Fakat tasarım sırasında dikkate alınan bu gereksinimler gündelik bir kullanımı zorlaştırır.

Örneğin az sayıda çentik ile donatılan profili su tahliyesini sınırlandırır ve nemli yollarda kullanım sırasında bir dizi önlem ve tedbirlerin alınması gerekir. Bu ürünlerin kullanım ömrünün de kısa olduğunu belirtmek isteriz.

Anlamış olduğunuz gibi yarı slick lastikler sportif bir kullanıma, özellikle de pist üzerinde sürüşe yöneliktir.

Piyasanın bu segmenti kısıtlı bir kesime yönelik olmayı sürdürmekle beraber birkaç sene önce ekstrem performans arayışındaki birçok spor araçta kullanılmaya başlayarak bir yaygınlaşma sürecine girdi. Pist üzerindeki rekorlar bir otomobilin gücünü kanıtlayan gerçek bir pazarlama stratejisine dönüştüğü için üretici markalar yarı slick lastikleri fabrika çıkışında sunmakta artık tereddüt etmiyorlar. Megane 3 RS Trophy R, Ferrari 488 Pista, Lamborghini Huracan Performante gibi tüm araçlar zemini tam anlamıyla kavrayan bu tür lastikleri kullanır.

Bu yazıda sizlere piyasadaki en iyi alternatiflere dair bir liste sunuyoruz. Sportif bir kullanıma yanıt verebilecek ve aynı zamanda yolda kullanım onayına sahip lastikleri bu listede bulabilirsiniz.

Ancak bu liste yalnızca alfabe sırasına göre oluşturulmuş olup kendi içerisinde herhangi bir üstünlük sıralamasına sahip değildir.

Dunlop Sport Maxx Race 2

Rakiplerine oranla daha kısıtlı bir kesime yönelik olan bu ürün bir o kadar ilgi çekici. Sıra dışı spor araçlara (Porsche, Mercedes AMG…) yönelik bu model sunduğu performans artışını kanıtlamış olan son derece yeni bir teknolojiden yararlanıyor. 

Spor lastiği Dunlop Sport Maxx Race 2

© Dunlop

Dunlop Sport Maxx Race 2’nin fiyatlarını karşılaştırın

Federal 595 RS-R

Bu lastik kategorinin giriş sınıfı ürünlerinden biri olarak düşünülebilir. Küçük ebatların kullanıldığı pist günlerinde hayli popüler olan bu model kategorinin devleri kadar yüksek bir performans sunmasa da son derece uygun fiyatı ile dikkat çekiyor.

Spor lastiği Federal 595 RS R

© Federal

Federal 595 RS-R’nin fiyatlarını karşılaştırın

Goodyear Eagle F1 Supersport RS

Goodyear Eagle F1 Supersport RS, 2019 yılında piyasada yerini alacak ve kategorinin referanslarından biri olacak gibi görünüyor. Üreticinin en yeni teknolojilerini bünyesinde barındıran bu lastik ilk etapta satışa sunulacak olan ebatlarından (265/35 ZR 20 ve 325/30  ZR 21) anlaşılabileceği gibi en üst düzey spor araçlara yönelik. Zira bu ebatlar Porsche 911 Type 991 GT2RS ve GT3 RS gibi otomobillere karşılık geliyor.

Spor lastiği Goodyear Eagle F1 Supersport RS

© Goodyear

Michelin Pilot Sport Cup 2

Kategorinin tartışmasız referanslarından biri olan Michelin Pilot Sport Cup 2 dünyanın en yüksek performanslı spor araçlarında kullanılan bir model. Bu piyasa segmenti içerisinde iyi bir kullanım ömrü sunmasıyla da ünlü. Bu lastiğin kısa bir süre önce satışa sunulan R isimli versiyonu ise daha da radikal bir performans sunmayı hedefliyor.

Spor lastiği Michelin Pilot Sport Cup 2

© Lizeo

Michelin Pilot Sport Cup 2’nin fiyatlarını karşılaştırın

 

Nankang NS-2R

Bu modeli, yarış günlerine yeni katılmayan başlayanlara ve düşük bütçelere yönelik bir lastik olarak görmek gerekir. NS-2R pistte rekorları zorlayacak o uç performansı sunmayacaktır fakat yarış macerasına sağlam bir giriş yapmanızı sağlayacaktır.

Spor lastiği Nankang NS 2R

© Lizeo

Nankang NS-2R’nin fiyatlarını karşılaştırın

Pirelli Pzero Trofeo R

Piyasanın en üst düzey lastiklerinden biri! Trofeo R en iyi kavramayı sunan lastiklerden biri olarak bilinir. Bu lastiğin Lamborghini Huracan Performante tarafından Nürburgring pistinde elde edilen rekordaki rolü yadsınamaz….

Spor lastiği Pirelli P Zero Trofeo R

© Lizeo

Pirelli Pzero Trofeo R’nin fiyatlarını karşılaştırın

Toyo R888 R

Toyo markası yarış günlerinin kaçınılmaz bir parçasıdır. R888 ile yaygınlaşan marka popüler otomobillere ve iyi performans özellikleri ile gerçekçi bir fiyata sahip ürün arayışındaki pilotlara yönelik R modeli ile sınıf atlıyor.

Yokohama ile birlikte bu marka makul ebatlardaki en iyi seçeneklerden biri.

Spor lastiği Toyo R888 R

© Toyo

Toyo R888 R’nin fiyatlarını karşılaştırın

Yokohama Advan A052

Yokohama markası spor lastikleri alanında bir uzmandır. Efsanevi A048’in yerini alan A052 modelinin de bir o kadar başarılı bir kariyere sahip olacağı inancındayız. Popüler ebatlarda (16 ile 18 inç arasında) mevcut olan bu lastik piyasanın en dengeli modellerinden biri.

Spor lastiği Yokohama Advan A052

© Lizeo

Yokohama Advan A052’nin fiyatlarını karşılaştırın

BENZER KONULAR

Goodyear, Endurance ve Le Mans 24 Saat Yarışlarına geri dönüyor

Amerikalı lastik üreticisi Goodyear, 2019/2020 sezonundan itibaren FIA WEC’in Endurance yarışlarına geri döneceğini ilan etti. Ve bu çerçevede yeni bir lastik serisi geliştirdi.

Volkswagen ID.R, Nürburgring pistinde Bridgestone lastikleri ile elektrikli araç rekorunu kırdı

Volkswagen ID.R, dünya elektrikli araçlar kategorisinde, Nürburgring pistinin Kuzey Halkası kesitine ait tur zamanını kırdı. Lastik üreticisi Bridgestone ile ortaklaşa yapılan bu sıra dışı performans, hareketlilik dünyasında hayat bulan küresel değişimin de açık bir göstergesi.

Bridgestone lastikleri ile donatılan Renault Megane RS Trophy-R, Nürburgring’de rekor kırdı

Renault, otomobil tarihinin en yüksek performanslı kompakt otomobili olarak görülen Megane RS Trophy-R’yi tanıttı. Araç, Nürburgring pistinde elde ettiği inanılmaz tur zamanı ile performansını kanıtladı. Yapılan birçok değişiklik arasında, araca takılan Bridgestone Potenza S007'ler de yer alıyor.

Falken lastikleri, yeni Porsche Macan’da kullanılıyor

Japon lastik üretici Falken, Azenis FK510 SUV’lerin Porsche Macan’da fabrika çıkış lastiği olacağını açıkladı.