En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Lastik üreticilerin uyruğu? Tay lastik markaları

Hangi lastik markası Tayland’da üretiliyor ? Lastiklerinizi satın almadan önce Tayland uyruklu markaları daha yakından tanıyın.

Tay lastik üreticileri, en iyi Tay lastikleri

Hangi orijinal lastik ekipmanı markaları Tayland’da üretiliyor? © rezulteo 

Tayland malı lastik alınır mı?

Çin kökenli uzak doğu lastik üreticilerini tanıttıktan sonra şimdi sıra Taylandlı markalara geldi. Tüketiciler arasında bu ülkedeki lastik üreticileri, diğer Asyalı rakipleri kadar ünlü olmasa da, uluslararası arenada kendilerine yer edinmeye başladılar. Dünyanın en büyük doğal kauçuk üreticisi konumundaki Tayland, uzun süredir birçok lastik üreticisine ev sahipliği yapıyor. O üreticilerden bazıları, Tayland’da birçok lastik fabrikasına sahip ve üretimlerinin büyük bir bölümünü burada gerçekleştirmektedir. Bu bilgi birikiminin ülkeye gelişiyle birlikte birkaç Tay markası da lastik endüstrisine adım atmıştır. Bu markalar, Tay piyasasının ötesine geçerek uluslararası çapta ihracata da başladı. Taylandlı üreticiler, onların geçmişi ve sundukları farklı ürünler hakkında daha fazla bilgiyi bu yazıda bulabilirsiniz.

Vee Rubber Tay lastikleri

Vee Rubber,1977’de Tay iş adamı Vitor Sukanjanapong tarafından bisiklet ve motosiklet lastikleri üreten bir şirket olarak kuruldu. Marka hızla Asya’ya yayıldıktan sonra uluslararası piyasada, özellikle de Avrupa ve Kuzey Amerika’da yaygınlaşmaya başladı. Şu anda Vee Rubber markası dünyanın birçok bölgesinde ve Bangkok’daki merkezinde 4 Bin’in üzerinde çalışana sahip. 

Japon üretimi birçok motosiklet için orijinal lastik ekipmanı sunan Vee Rubber markası ATV, binek araç, ağır vasıta gibi her türden araca yönelik lastikler üretiyor... Vee Rubber, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde satılan Veento lastik markasının da sahibi.

Deestone Tay lastikleri

1977’de Tay uyruklu Suvit Vongsariyavanich tarafından kurulan Deestone, Tayland’ın başkenti Bangkok’un çevresindeki Samut Sakhon bölgesinde yer alan bir lastik üreticisidir. Başlangıçta ağır vasıta ve iki tekerli taşıtlara yönelik lastik üretiminde uzmanlaşan Deestone (diğer adıyla Deerubber) markası, 2007’den itibaren radyal binek araç lastikleri üretimine başladı.

Deestone, aynı zamanda lastiklerinin büyük bir kısmını Amerika Birleşik Devletleri’ne ihraç eden Thunderer markasının da sahibi.

BENZER KONULAR

Nokian, karda kışta trafiğe çıkabilen ilk otonom araca lastik tedarik ediyor

Finlandiyalı lastik üreticisi Nokian, her türlü hava koşullunda trafiğe çıkabilen ilk otonom otobüse lastik tedarik edeceğini ilan etti.

Pirelli Track Adrenaline: P Zero lastiklerinden en iyi şekilde yararlanmayı sağlayan uygulama

89.’su düzenlenen Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Pirelli, lastikler ile bağlantılı yeni çözümü, Track Adrenaline’i tanıttı.

Pirelli, Cenevre’de P Zero ailesi ile şov yaptı

Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Pirelli, hem “Elect” isimli yeni işaretlemesini tanıtarak hem de “Color Edition” lastiklerin orijinal ekipman lastiği olacağını açıklayarak, P Zero ailesini öner çıkardı.

Goodyear’ın 50’li yıllarda ürettiği yarı-saydam konsept lastiği yeniden hayat buldu

Amerikalı lastik üretici Goodyear, 2019 Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda 50’li yıllarda ürettiği yarı-saydam lastik konseptine yeniden hayat verdi. 1950 model “Golden Sahara II” isimli otonom konsept araca takılı ışıklı yarı-saydam lastikler, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda sergileniyor.