En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Lastik üreticilerin uyruğu? Tay lastik markaları

Hangi lastik markası Tayland’da üretiliyor ? Lastiklerinizi satın almadan önce Tayland uyruklu markaları daha yakından tanıyın.

Tay lastik üreticileri, en iyi Tay lastikleri

Hangi orijinal lastik ekipmanı markaları Tayland’da üretiliyor? © rezulteo 

Tayland malı lastik alınır mı?

Çin kökenli uzak doğu lastik üreticilerini tanıttıktan sonra şimdi sıra Taylandlı markalara geldi. Tüketiciler arasında bu ülkedeki lastik üreticileri, diğer Asyalı rakipleri kadar ünlü olmasa da, uluslararası arenada kendilerine yer edinmeye başladılar. Dünyanın en büyük doğal kauçuk üreticisi konumundaki Tayland, uzun süredir birçok lastik üreticisine ev sahipliği yapıyor. O üreticilerden bazıları, Tayland’da birçok lastik fabrikasına sahip ve üretimlerinin büyük bir bölümünü burada gerçekleştirmektedir. Bu bilgi birikiminin ülkeye gelişiyle birlikte birkaç Tay markası da lastik endüstrisine adım atmıştır. Bu markalar, Tay piyasasının ötesine geçerek uluslararası çapta ihracata da başladı. Taylandlı üreticiler, onların geçmişi ve sundukları farklı ürünler hakkında daha fazla bilgiyi bu yazıda bulabilirsiniz.

Vee Rubber Tay lastikleri

Vee Rubber,1977’de Tay iş adamı Vitor Sukanjanapong tarafından bisiklet ve motosiklet lastikleri üreten bir şirket olarak kuruldu. Marka hızla Asya’ya yayıldıktan sonra uluslararası piyasada, özellikle de Avrupa ve Kuzey Amerika’da yaygınlaşmaya başladı. Şu anda Vee Rubber markası dünyanın birçok bölgesinde ve Bangkok’daki merkezinde 4 Bin’in üzerinde çalışana sahip. 

Japon üretimi birçok motosiklet için orijinal lastik ekipmanı sunan Vee Rubber markası ATV, binek araç, ağır vasıta gibi her türden araca yönelik lastikler üretiyor... Vee Rubber, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde satılan Veento lastik markasının da sahibi.

Deestone Tay lastikleri

1977’de Tay uyruklu Suvit Vongsariyavanich tarafından kurulan Deestone, Tayland’ın başkenti Bangkok’un çevresindeki Samut Sakhon bölgesinde yer alan bir lastik üreticisidir. Başlangıçta ağır vasıta ve iki tekerli taşıtlara yönelik lastik üretiminde uzmanlaşan Deestone (diğer adıyla Deerubber) markası, 2007’den itibaren radyal binek araç lastikleri üretimine başladı.

Deestone, aynı zamanda lastiklerinin büyük bir kısmını Amerika Birleşik Devletleri’ne ihraç eden Thunderer markasının da sahibi.

BENZER KONULAR

Toyo Tires, Avrupa'daki ilk Ar-Ge merkezini faaliyete geçiriyor

Japon üretici Toyo Tires, kısa bir süre önce Avrupa'daki ilk Araştırma ve Geliştirme merkezinin Almanya'da açılacağını resmen açıkladı.

Falken Tyre, lastiklerin ürettiği elektriğin toplanmasını sağlayan bir çip geliştiriyor

Japon üretici Falken Tyre, lastiklerin dönüşü ve deformasyonu ile oluşan statik elektriğin kullanılmasını sağlayan bir teknoloji üzerinde çalışıyor.

Otomobil üreticileri grupları ve lastik markaları

Bu makalede, rezulteo sizlere başlıca otomobil üretici gruplarına ve aralarından bazılarının özel lastik işaretlemelerine genel bir bakış sunuyor.

Continental’ın orijinal ekipman piyasasındaki başarısı

Continental lastikleri Avrupa’nın başlıca otomobil üreticileri tarafından araçlarında kullanılmak üzere seçiliyor.