En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Michelin Pilot Sport 4S, BMW X3 M ve X4 M'de orijinal ekipman oluyor

Fransız lastik üreticisi Michelin, ultra yüksek performans lastiği Pilot Sport 4S’nin yeni BMW X3 M ve X4 M modellerinde orijinal ekipman olarak kullanılacağını açıkladı.

Michelin PS4S OE BMW X3 M & X4 M

Michelin Pilot Sport 4S, BMW X3 M ve X4 M’de orijinal ekipman oluyor © Michelin

Çoklu hamur teknolojisi sayesinde en üst performans

Michelin, BMW X3 M ve X4 M modellerine  ön aksta 255 40 ZR21 102Y, arka aksta 265 / 40ZR21 105Y ebadındaki Pilot Sport 4S lastiklerini tedarik edecek. Alman otomobil üreticisinin performans alanındaki beklentilerine yanıt verebilmek için Michelin, ön lastikler için Tri-Compound, arka lastikler için Bi-Compound teknolojilerini kullandı. Bu  çoklu kauçuk teknolojisi, lastik sırtının çeşitli yerlerinde farklı malzemeler kullanıyor.

Michelin mühendisleri, kuru zeminde mükemmel bir kavrama, ıslak zeminde iyi bir denge, pistte iyi bir direnç sunan ve BMW araçlarında alışık olduğumuz sportif sürüş hissini temin eden lastikler geliştirmeyi amaçlıyordu. Bu teknik gereklilikleri yerine getirmek için Fransız marka, ön ve arka lastikler arasındaki boy farkını son derece düşük tuttu ve yalnızca lastiğin hamur bileşimi ve sırt deseni üzerinde çalışarak bu lastiği tasarladı. 

Verimli bir iş birliği

Pilot Sport 4S*, BMW M ve Michelin arasındaki üç yıllık bir iş birliğinin ürünü. Geliştirme aşamasında, yüzlerce prototip ve ön üretim lastik, Almanya’daki Nürburgring ve Fransa’daki Miramas ve Ladoux pistlerinde denendi. Bu çalışma sayesinde Michelin PS4S*, BMW X3 M ve X4 M sürücülerine sürüş keyfinin yanı sıra kavrama, konfor ve güvenlik alanlarında eşsiz bir performans dengesi sunacak.   

BENZER KONULAR

Goodyear, Endurance ve Le Mans 24 Saat Yarışlarına geri dönüyor

Amerikalı lastik üreticisi Goodyear, 2019/2020 sezonundan itibaren FIA WEC’in Endurance yarışlarına geri döneceğini ilan etti. Ve bu çerçevede yeni bir lastik serisi geliştirdi.

Volkswagen ID.R, Nürburgring pistinde Bridgestone lastikleri ile elektrikli araç rekorunu kırdı

Volkswagen ID.R, dünya elektrikli araçlar kategorisinde, Nürburgring pistinin Kuzey Halkası kesitine ait tur zamanını kırdı. Lastik üreticisi Bridgestone ile ortaklaşa yapılan bu sıra dışı performans, hareketlilik dünyasında hayat bulan küresel değişimin de açık bir göstergesi.

Bridgestone lastikleri ile donatılan Renault Megane RS Trophy-R, Nürburgring’de rekor kırdı

Renault, otomobil tarihinin en yüksek performanslı kompakt otomobili olarak görülen Megane RS Trophy-R’yi tanıttı. Araç, Nürburgring pistinde elde ettiği inanılmaz tur zamanı ile performansını kanıtladı. Yapılan birçok değişiklik arasında, araca takılan Bridgestone Potenza S007'ler de yer alıyor.

Falken lastikleri, yeni Porsche Macan’da kullanılıyor

Japon lastik üretici Falken, Azenis FK510 SUV’lerin Porsche Macan’da fabrika çıkış lastiği olacağını açıkladı.