En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Michelin Pilot Sport 4S, BMW X3 M ve X4 M'de orijinal ekipman oluyor

Fransız lastik üreticisi Michelin, ultra yüksek performans lastiği Pilot Sport 4S’nin yeni BMW X3 M ve X4 M modellerinde orijinal ekipman olarak kullanılacağını açıkladı.

Michelin PS4S OE BMW X3 M & X4 M

Michelin Pilot Sport 4S, BMW X3 M ve X4 M’de orijinal ekipman oluyor © Michelin

Çoklu hamur teknolojisi sayesinde en üst performans

Michelin, BMW X3 M ve X4 M modellerine  ön aksta 255 40 ZR21 102Y, arka aksta 265 / 40ZR21 105Y ebadındaki Pilot Sport 4S lastiklerini tedarik edecek. Alman otomobil üreticisinin performans alanındaki beklentilerine yanıt verebilmek için Michelin, ön lastikler için Tri-Compound, arka lastikler için Bi-Compound teknolojilerini kullandı. Bu  çoklu kauçuk teknolojisi, lastik sırtının çeşitli yerlerinde farklı malzemeler kullanıyor.

Michelin mühendisleri, kuru zeminde mükemmel bir kavrama, ıslak zeminde iyi bir denge, pistte iyi bir direnç sunan ve BMW araçlarında alışık olduğumuz sportif sürüş hissini temin eden lastikler geliştirmeyi amaçlıyordu. Bu teknik gereklilikleri yerine getirmek için Fransız marka, ön ve arka lastikler arasındaki boy farkını son derece düşük tuttu ve yalnızca lastiğin hamur bileşimi ve sırt deseni üzerinde çalışarak bu lastiği tasarladı. 

Verimli bir iş birliği

Pilot Sport 4S*, BMW M ve Michelin arasındaki üç yıllık bir iş birliğinin ürünü. Geliştirme aşamasında, yüzlerce prototip ve ön üretim lastik, Almanya’daki Nürburgring ve Fransa’daki Miramas ve Ladoux pistlerinde denendi. Bu çalışma sayesinde Michelin PS4S*, BMW X3 M ve X4 M sürücülerine sürüş keyfinin yanı sıra kavrama, konfor ve güvenlik alanlarında eşsiz bir performans dengesi sunacak.   

BENZER KONULAR

Michelin Pilot Sport Cup 2, yolda kullanım onayına sahip en hızlı lastik

Orijinal ekipman olarak Michelin Pilot Sport Cup 2 lastikleri ile donatılan bir Bugatti Chiron, sembolik saatte 300 mil sınırını geçebilen hafif modifiyeli ilk seri üretim otomobili olmayı başardı*.

Hankook, 2023 yılına kadar DTM’nin tek yetkili tedarikçisi olmayı sürdürecek

Güney Koreli lastik üreticisi Hankook Tire ve uluslararası otomobil yarışları serisi DTM ortaklıklarını önümüzdeki dört yıl boyunca uzatıyor.

Goodyear, Endurance ve Le Mans 24 Saat Yarışlarına geri dönüyor

Amerikalı lastik üreticisi Goodyear, 2019/2020 sezonundan itibaren FIA WEC’in Endurance yarışlarına geri döneceğini ilan etti. Ve bu çerçevede yeni bir lastik serisi geliştirdi.

Volkswagen ID.R, Nürburgring pistinde Bridgestone lastikleri ile elektrikli araç rekorunu kırdı

Volkswagen ID.R, dünya elektrikli araçlar kategorisinde, Nürburgring pistinin Kuzey Halkası kesitine ait tur zamanını kırdı. Lastik üreticisi Bridgestone ile ortaklaşa yapılan bu sıra dışı performans, hareketlilik dünyasında hayat bulan küresel değişimin de açık bir göstergesi.