En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Spor otomobil McLaren 600LT fabrika çıkışında Pirelli lastiklerini kullanıyor

Pirelli ve McLaren, İngiliz markanın yeni otomobili için gerçekleştirdikleri iş birliğini ilan ettiler. McLaren 600LT fabrika çıkışında Pirelli P Zero Trofeo R lastikleri ile donatılacak.

McLaren 600LT fabrika çıkışında Pirelli P Zero Trofeo R lastikleri ile donatılacak

McLaren 600LT fabrika çıkışında Pirelli P Zero Trofeo R lastikleri ile donatılacak. © Pirelli

Özel üretim bir pist lastiği

Pirelli ve McLaren tekrar el ele veriyor! Senna'dan sonra söz konusu iki marka yeni 600LT modeli için tekrar iş birliği gerçekleştiriyor. McLaren'in üst düzey spor performans ile eş anlamlı "Longtail" (LT) ailesinin bir üyesi olan bu hız canavarına yönelik lastikler İtalyan lastik üreticisi tarafından tedarik edilecek.

Bu sene Goodwood “Festival of Speed” (Hız Festivali)'nde tanıtılan McLaren 600LT, 600 beygir güç üreten, çift turbo beslemeli 3,8 litrelik V8 motoru ile 0'dan 100 km/saat'e yalnızca 2,9 saniyede çıkabiliyor. Maksimum hızı ise 328 km/saat'e ulaşıyor! İngiliz üretici aynı zamanda bu aracın 200 km/saat'lik bir hızdayken yalnızca 117 metrede durma noktasına ulaşabildiğini belirtiyor. Bu performans seviyesi Pirelli'nin söz konusu ortaklık çerçevesinde ortaya koyduğu çalışmanın bir göstergesi.

Özel olarak tasarlanmış P Zero lastikleri 600LT'de orijinal ekipman olarak sunulacak olsa da pist için geliştirilen ancak aynı zamanda yolda kullanım onayına sahip olan P Zero Trofeo R lastikleri de McLaren'in bu şaheserinde kullanılabilecek. İtalyan üretici düz çizgide ve virajda kavramayı olabildiğince optimize etmekle beraber özellikle sportif sürüş performans özelliklerine odaklanmış. McLaren'e göre bu lastikler direksiyon başındaki sürücüye daha iyi bir yol geribildirimi sağlıyor ve direksiyon hareketlerine neredeyse anında yanıt veriyor.

Hız ve McLaren tutkunlarının 600LT sahibi olmak için ekoloji kesintisi hariç en az 232.000€'yu cebinden çıkarması gerekecek. Sıra dışı bir güç ortaya koyan bu otomobile hâkim olmayı öğrenmek isteyenlere pist üzerinde profesyonel bir pilot ile bir günlük formasyon da sunuluyor. 

Pirelli'nin McLaren 600LT'ye yönelik tanıtım videosu:

BENZER KONULAR

Ferrari 488 Pista için özel Michelin Pilot Sport Cup 2 R

Rekor üzerine rekor kıran Michelin'in yarı slick lastiği Pilot Sport Cup 2 R, Ferrari 488 Pista’da orijinal ekipman oluyor. Bu sıra dışı araç modeli için Michelin, özel bir lastik geliştirdi.

2019’un en iyi yarı slick lastikleri: Yolda kullanım onayına sahip en iyi 8 spor lastiği

Yarı slick lastik sektörü hızla büyüyor. Süper araç ve hypercar segmenti pistlerde rekorlara ulaşmak için lastiklerin sağladığı katkıya hiç olmadığı kadar yoğunlaşmış durumda. Sektörün yıldızlarının yanı sıra düşük bütçelere yönelik ürünleri bir araya getiren piyasanın en iyi yarı slick lastiklerinin bir listesini sizlere sunuyoruz.

Pirelli, bir kez daha Formula 1’in tek tedarikçisi olacak

Abu Dabi Grand Prix’si sırasında Uluslararası Otomobil Federasyonu, Pirelli’nin 2023 sezonuna kadar Formula 1’in tek lastik sağlayıcısı olmayı sürdüreceğini teyit etti.

Yeni Megane R.S. Trophy’de yalnızca Bridgestone lastikleri kullanılacak

Bridgestone, Renault Megane R.S. Trophy isimli yeni otomobilde yalnızca Potenza S001 ve S007 lastiklerinin orijinal ekipman olarak kullanılacağını ilan etti.