En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Cooper Tires'dan şehir araçlarına yönelik yeni yaz lastiği: Cooper CS7

Amerikalı lastik üreticisi Cooper Tires şehir araçlarına ve orta boyuttaki otomobillere yönelik yeni yaz lastiği, CS7'yi yakında satışa sunacağını açıkladı.

Cooper_CS7_profil

Cooper Tires'in yeni yaz lastiği CS7 küçük ve orta boyuttaki şehir araçlarına yönelik © Cooper Tires

Enerji tasarrufu ve uzun kullanım ömrü

Cooper Tires'ın CS2'nin devamı olarak tanıttığı yeni yaz lastiği, CS7 ismini taşıyor ve şehir araçları ile çok sayıda orta boyutlu otomobilde kullanılması hedefleniyor. Bu yeni nesil lastik Amerikalı lastik üreticisinin uzmanlığı ile çok sayıda yeni teknolojiyi bir araya getiriyor.

Bir önceki versiyonuna oranla maksimum ölçüde tasarruf sağlamak amacıyla geliştirilmiş olan CS7 yepyeni bir lastik sırtı tasarımına sahip. Profili ve diş yapısı derinliği aracın yükünü daha eşit bir şekilde dağıtmaya imkân sağlıyor ve yuvarlanma direncini düşürüyor. Cooper Tires'a göre bu yeni lastik daha geniş temas alanı sayesinde daha güçlü bir kavrama kabiliyetine ve daha düzenli bir aşınmaya sahip.

Üretici aynı zamanda çok sayıda boylamasına ve yanal kanala sahip silika hamur bileşimi sayesinde frenleme, çekiş ve yanal kavrama alanlarında iyi performans özellikleri vaat ediyor. 

Cooper_CS7_jant

© Cooper Tires

Sessizlik gibisi yok!

Cooper Tires lastiğinin tüm rakiplerini geride bıraktığı alan ise yoldaki sessiz sürüş kapasitesi. Amerikalı lastik üreticisi lastiğin zemin ile teması sırasında oluşan titreşimleri ciddi oranda düşürmek üzere sırt kanalları arasında bulunan ve "amortisman bağlarından" oluşan bir teknoloji geliştirmiş. Avrupa Lastik Etiketleme Sistemi çerçevesinde lastik 68 dB'lik bir yuvarlanma gürültüsüne sahip olduğunu göstermiştir. Bu da lastiği kategorisinin en iyileri arasına sokuyor. Bu lastik aynı zamanda satışa sunulduğu tüm boyutlarda ıslak zeminde frenleme alanında B notunu, yuvarlanma direnci alanında boyuta bağlı olarak B ile E arasında değişen değerleri yakalamış durumda.

Çeşitler

Cooper CS7 yaz lastiği daha şimdiden 14 ile 15 inç arasındaki jant çapları için H veya T hız endekslerine sahip 30 farklı boyutta mevcut.

BENZER KONULAR

Ford Fiesta için en uygun lastik hangisi? Ford Fiesta’nız için en iyi lastik önerilerimiz

Ford Fiesta sürücüleri hangi lastiğe yönelmeli? Türkiye’de ve Avrupa’nın diğer birçok ülkesinde son derece popüler olan bu araç, uzun yıllardır piyasada yer alıyor. Bu yazıda Ford Fiesta için 15 ile 18 inçlik jant çaplarındaki farklı ebatlarda en uygun lastikleri bulabilirsiniz.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5: Performanstan ödün vermeyen çok amaçlı bir lastik

Goodyear son derece popüler Eagle F1 Asymmetric 3'ün yerini alacak olan yeni nesil ultra yüksek performans lastiği Eagle F1 Asymmetric 5’i tanıttı. Amerikalı lastik üreticisi mümkün olan en dengeli yaz lastiğini tasarlamayı amaçladı.

Continental EcoContact 6, Alman üreticinin referans niteliğindeki yeni yaz lastiği

Continental binek araçlara yönelik yeni lastiği EcoContact 6’yı satışa sunacağını ilan etti. Satış sloganı ise tabi ki tasarruf!

Debica’dan yeni kış lastiği Frigo SUV2

Polonyalı lastik üreticisi Debica yeni Frigo SUV2 lastiğini tanıttı. Bu lastiğin kış mevsimindeki tüm sürüş şartlarına uyumlu olduğu belirtiliyor.