En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Victra Sport 5: Maxxis'in spor lastiği

Maxxis, spor lastiğinin yeni versiyonunu Almanya'daki The Tire Cologne fuarında tanıttı. Victra Sport 5 sene sonuna doğru piyasaya çıkacak.

Spor otomobillere özel yeni yaz lastiği Maxxis Victra Sport 5

Maxxis Victra Sport 5, 2018 yazının sonunda satışa sunulacak. ©

Maxxis'in tasarımıyla sportif sürüş keyfi

Yeni nesil spor lastiğini çıkaran Maxxis gerçek gücünü göstermek istiyor. Tayvan menşeli üretici, premium markalara gerçek bir alternatif sunmayı hedefliyor. Yeni Victra Sport 5 bu perspektif ile geliştirilmiş ve tüm rakiplere meydan okuyan bir fiyata sahip.

Lastiğin hamur bileşimi özellikle yüksek hızda yüksek performans özellikleri temin edecek şekilde optimize edilmiş. Lastik yapısı kuru zemindeki hızlı sürüş deneyimini ve lastik direncini geliştiriyor. Farklı kalınlıklara sahip aramit ve naylonlar lastiğin ağırlığını düşürerek hem yuvarlanma direncini azaltıyor hem de dengeli bir sürüş sağlıyor. Performans nitelikleri aynı zamanda kuru ve ıslak zeminde iyi bir kavrama sergileyen silika bazlı hamur bileşimi tarafından da güçlendiriliyor.

Bağımsız olarak test edilmiş performans özellikleri

Victra Sport 5'in iyi seviyedeki performans özelliklerini kanıtlamak üzere Maxxis ultra yüksek performans lastiğini TÜV SÜD'ün kontrolünden geçirdi. Bu bağımsız test kuruluşu söz konusu lastiği benzer konumdaki rakipleri ile karşılaştırdı. Victra Sport 5 bu sınavdan alnının akıyla çıkarak bazı testlerde eşdüzeydeki diğer lastikler ile aynı seviyeyi yakalıyor ve bazen de onları geride bırakıyor. Üstelik kuru ve ıslak zeminde diğer lastiklere oranla %5,5 daha kısa frenleme mesafeleri ortaya koyuyor. Bu özellikleri sayesinde Avrupa Lastik Etiketleme Sistemi'nde iyi bir sonuç elde ediyor ve bütün ebatlarda ıslak zeminde frenleme alanında A veya B notlarını kazanıyor. Yuvarlanma direnci kriterinde ise referans ebatına bağlı olarak C ile E arasında değişen notlara sahip.

Yeni ultra yüksek performans yaz lastiği Maxxis Victra Sport 5

© Maxxis

Çeşitler

Ultra yüksek performans lastiği Maxxis Victra Sport 5, 2018 yazı sonundan itibaren 17 ile 19 inç arasındaki jant çapları için 26 farklı ebatta mevcut olacak.

Maxxis Victra Sport 5 lastiğinin tanıtım videosunu keşfedin:

BENZER KONULAR

Ford Fiesta için en uygun lastik hangisi? Ford Fiesta’nız için en iyi lastik önerilerimiz

Ford Fiesta sürücüleri hangi lastiğe yönelmeli? Türkiye’de ve Avrupa’nın diğer birçok ülkesinde son derece popüler olan bu araç, uzun yıllardır piyasada yer alıyor. Bu yazıda Ford Fiesta için 15 ile 18 inçlik jant çaplarındaki farklı ebatlarda en uygun lastikleri bulabilirsiniz.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5: Performanstan ödün vermeyen çok amaçlı bir lastik

Goodyear son derece popüler Eagle F1 Asymmetric 3'ün yerini alacak olan yeni nesil ultra yüksek performans lastiği Eagle F1 Asymmetric 5’i tanıttı. Amerikalı lastik üreticisi mümkün olan en dengeli yaz lastiğini tasarlamayı amaçladı.

Continental EcoContact 6, Alman üreticinin referans niteliğindeki yeni yaz lastiği

Continental binek araçlara yönelik yeni lastiği EcoContact 6’yı satışa sunacağını ilan etti. Satış sloganı ise tabi ki tasarruf!

Debica’dan yeni kış lastiği Frigo SUV2

Polonyalı lastik üreticisi Debica yeni Frigo SUV2 lastiğini tanıttı. Bu lastiğin kış mevsimindeki tüm sürüş şartlarına uyumlu olduğu belirtiliyor.