En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Auto Bild’den Michelin’e yılın üreticisi ödülü

Yapılan son 5 yaz lastiği testinde frenleme alanında art arda aldığı iyi sonuçlar nedeniyle Michelin, Auto Bild tarafından “2019 yazı için yılın üreticisi” seçildi.

Test de pneus Michelin sur circuit

Son beş frenleme testinde gösterdiği başarı nedeniyle, Michelin’e Auto Bild “yılın lastik üreticisi” ödülünü verdi © rezulteo

En kısa frenleme mesafeleri Michelin'in

Büyük çaplı testleri ile tanıdığımız Auto Bild, yakın zamanda gerçekleştirdiği yaz lastiği karşılaştırmalarını değerlendirdi. Alman dergi, son yapılan 5 yaz ve dört mevsim lastik testlerinden çıkan sonuçları inceleyerek, her türlü yüzeyde en kısa frenleme mesafesine sahip lastik markasını tayin etti. Michelin, 2019’un en iyi lastik üreticisi olarak seçildi. SUV, spor, şehir, uzun yol: Auto Bild karşılaştırmalarında Fransız markanın lastikleri her seferinde yüksek performans sergiledi. Hemen arkasında, yaz şartlarında hem kuru hem de ıslak zeminde oldukça kısa frenleme mesafeleri sunan Pirelli ve Goodyear lastikleri geliyor.

Auto Bild’in SUV’lara yönelik 2018 dört mevsim lastikleri testinde Michelin CrossClimate SUV, değerlendirmeye alınan lastikler arasında hem ıslak hem de kuru zeminde en kısa frenlemeye sahip. Michelin CrossClimate SUV, Vredestein Quatrac 5 ve Goodyear Vector 4Seasons SUV Gen-2’yi geride bırakıyor.

Şehir araçlarına yönelik 2018 dört mevsim lastikleri testinde bir tek Bridgestone Weather Control A005, kuru ve ıslak zeminde Michelin CrossClimate +’dan daha kısa bir frenleme gerçekleştiriyor. Dolayısıyla Michelin’in lastiği, Goodyear Vector 4Seasons Gen-2’nin önüne geçerek 2. oluyor.

Uzun yol araçlarına yönelik 2019 yaz lastikleri karşılaştırmasında Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, birkaç santimetrelik bir fark ile Michelin Pilot Sport 4 ve Hankook Ventus S1 evo 3’ü geride bırakarak üstünlüğünü kanıtlıyor.

SUV’lara yönelik 2019 yaz lastikleri değerlendirmesinde Michelin, testlerde yer almıyordu çünkü Pilot Sport 4 SUV henüz piyasaya çıkmamıştı. Bu karşılaştırmada Continental PremiumContact 6 ve Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 lastikleri ıslak ve kuru zemindeki toplam frenleme mesafeleri açısından birinciliği paylaşıyor. Hankook Ventus Prime 3 K125 ise onların arkasında yer alıyor.

Auto Bild’in 2019 ultra yüksek performans spor lastikleri testinde ise en iyi frenleme performansını Pirelli P Zero PZ4’de görüyoruz. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 ve Continental PremiumContact 6 modelleri ise onu takip eden modeller.

BENZER KONULAR

Goodyear Eagle F1 Supersport: rezulteo testi

2019, spor lastikleri için verimli bir yıl olmaya devam ediyor. Sürekli yeni gelişmelerin yaşandığı bu sektörde Goodyear, Supersport ismini verdiği ve piyasada 3 ayrı çeşitte sunacağı Eagle F1’in yeni sürümüyle, yine dikkatleri üzerine çekti.

Auto Bild’in dört mevsim SUV lastik testi: 2019’un en iyi dört mevsim SUV lastikleri

Alman Auto Bild dergisi, 7 dört mevsim lastiğini yaz ve kış lastikleri ile aynı şartlar altında denedi ve karşılaştırdı. Alman dergi, SUV’lar için 235/55 R19 ebadını seçti.

Alman otomobil sürücüleri derneğinin 2019 için en iyi yaz lastikleri testi

Alman otomobil sürücüleri derneğinin dergisi ACE Lenkrad, 2019 için gerçekleştirdiği en yeni yaz lastiği testini okuyucularına sundu. Bu sene 205/55 R16 ebadındaki 9 lastik karşılaştırıldı.

rezulteo’nun Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 testi

Goodyear, dört lastikten oluşan yeni bir ürün ailesini piyasaya sürerek spor lastik dünyasında ses getiren bir hamleye imza attı. Bu seride hiç kuşkusuz en popüler seçenek olacak Asymmetric 5’i parlak bir gelecek bekliyor.