En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Auto Bild’den Michelin’e yılın üreticisi ödülü

Yapılan son 5 yaz lastiği testinde frenleme alanında art arda aldığı iyi sonuçlar nedeniyle Michelin, Auto Bild tarafından “2019 yazı için yılın üreticisi” seçildi.

Test de pneus Michelin sur circuit

Son beş frenleme testinde gösterdiği başarı nedeniyle, Michelin’e Auto Bild “yılın lastik üreticisi” ödülünü verdi © rezulteo

En kısa frenleme mesafeleri Michelin'in

Büyük çaplı testleri ile tanıdığımız Auto Bild, yakın zamanda gerçekleştirdiği yaz lastiği karşılaştırmalarını değerlendirdi. Alman dergi, son yapılan 5 yaz ve dört mevsim lastik testlerinden çıkan sonuçları inceleyerek, her türlü yüzeyde en kısa frenleme mesafesine sahip lastik markasını tayin etti. Michelin, 2019’un en iyi lastik üreticisi olarak seçildi. SUV, spor, şehir, uzun yol: Auto Bild karşılaştırmalarında Fransız markanın lastikleri her seferinde yüksek performans sergiledi. Hemen arkasında, yaz şartlarında hem kuru hem de ıslak zeminde oldukça kısa frenleme mesafeleri sunan Pirelli ve Goodyear lastikleri geliyor.

Auto Bild’in SUV’lara yönelik 2018 dört mevsim lastikleri testinde Michelin CrossClimate SUV, değerlendirmeye alınan lastikler arasında hem ıslak hem de kuru zeminde en kısa frenlemeye sahip. Michelin CrossClimate SUV, Vredestein Quatrac 5 ve Goodyear Vector 4Seasons SUV Gen-2’yi geride bırakıyor.

Şehir araçlarına yönelik 2018 dört mevsim lastikleri testinde bir tek Bridgestone Weather Control A005, kuru ve ıslak zeminde Michelin CrossClimate +’dan daha kısa bir frenleme gerçekleştiriyor. Dolayısıyla Michelin’in lastiği, Goodyear Vector 4Seasons Gen-2’nin önüne geçerek 2. oluyor.

Uzun yol araçlarına yönelik 2019 yaz lastikleri karşılaştırmasında Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, birkaç santimetrelik bir fark ile Michelin Pilot Sport 4 ve Hankook Ventus S1 evo 3’ü geride bırakarak üstünlüğünü kanıtlıyor.

SUV’lara yönelik 2019 yaz lastikleri değerlendirmesinde Michelin, testlerde yer almıyordu çünkü Pilot Sport 4 SUV henüz piyasaya çıkmamıştı. Bu karşılaştırmada Continental PremiumContact 6 ve Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 lastikleri ıslak ve kuru zemindeki toplam frenleme mesafeleri açısından birinciliği paylaşıyor. Hankook Ventus Prime 3 K125 ise onların arkasında yer alıyor.

Auto Bild’in 2019 ultra yüksek performans spor lastikleri testinde ise en iyi frenleme performansını Pirelli P Zero PZ4’de görüyoruz. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 ve Continental PremiumContact 6 modelleri ise onu takip eden modeller.

BENZER KONULAR

TCS ve ADAC tarafından şehir otomobillerine yönelik kış lastikleri karşılaştırması

İsviçre Touring Kulübü’nün (TCS), Alman Otomobil Kulübü (ADAC) ile ortaklaşa düzenlediği 2019 yılının, kış lastikleri karşılaştırmasının sonuçları açıklandı. Küçük boyutlu otomobillere yönelik 16 lastik, kış şartları altında bir dizi testten geçirildi. Karda en iyi performansı gösteren lastikler bu yazımızda.

Kompakt SUV’lar için en iyi kış lastiği? Auto Motor und Sport’un testi

Alman dergi Auto Motor und Sport, kompakt SUV’lara yönelik en iyi kış lastikleri sıralamasını yayımladı. Bu teste dahil edilen on bir lastik, Kuzey Finlandiya’nın taze karları üzerinde birbiriyle yarıştı. Bu lastik karşılaştırması, kış şartlarında güvenli şekilde seyahat etmek isteyen ve lastik arayışındaki SUV sahipleri için de ideal bir karşılaştırma.

Auto Express, uzun yol SUV lastikleri karşılaştırmasını sundu

İngiltere’de yayımlanan Auto Express dergisi, uzun yol SUV’lara takılan 235 50 R18 ebadındaki 8 farklı lastiği karşılaştırdı. Uzun yol SUV’lara en iyi lastiğin hangisi olacağını bu lastik karşılaştırması ile keşfedin.

Tyre Reviews 2019 Ultra Yüksek Performans lastikleri karşılaştırması: Goodyear Eagle F1 SuperSport ilk defa test edildi

Tyre Reviews sitesi, 8 farklı ultra yüksek performans lastiğini bir BMW M2 üzerinde test etti ve karşılaştırdı. Bu lastikler arasında özellikle yeni Goodyear Eagle F1 SuperSport lastiğinin rakipleri karşısında ne tür bir performans ortaya koyacağını merakla izledik.