En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

BMW X5, 3 ve 8 Serisi’nin orijinal ekipman lastikleri Bridgestone’dan

Japon lastik üreticisi Bridgestone, BMW’nin yeni X5, 3 ve 8 Serisi modellerini fabrika çıkışında donatmak için, BMW ile bir iş birliği imzaladığını duyurdu.

BMW X5, 3 ve 8 Serisi’nin orijinal ekipman lastikleri Bridgestone’dan

© Bridgestone

BMW’lere özel üretim lastikler

Hâlihazırda BMW’nin elektrikli araçlarında orijinal ekipman lastiği olan Bridgestone, otomobil üreticisinin geleneksel motorlu araçlarını da ihmal etmiyor. BMW i3, i3s ve i8’den sonra lastik üreticisi, BMW X5, 3 ve 8 Serisi’nin orijinal ekipman lastiklerini de tedarik edecek. Alman üreticinin elektrikli araçlarında tasarrufa ve “ologic” teknolojisine ağırlık verirken, bu iş birliği konfora ve sportif sürüşe odaklanıyor.

BMW X5 için iki farklı lastik

BMW X5’e yönelik olarak Bridgestone, lastiklerini elektronik kontrollü süspansiyon, beş kollu arka aks süspansiyonu ve ayarlanabilir lastik süspansiyonu arasında bir uyum oluşturacak şekilde geliştirdi. Gerçekleştirilen çeşitli testler sonrasında, 18 ile 21 inç arasındaki jant çaplarında sekiz farklı lastik, BMW tarafından X5 için onaylandı: Yaz lastiği olarak Alenza 001, kış lastiği olarak ise Blizzak LM001 modelleri kullanılıyor. Bu lastiklerin her ikisi de Run Flat teknolojisine sahip.

BMW 3 Serisi için yenilikçi lastikler

BMW 3 Serisi’ne yönelik lastikleri geliştirmek için Bridgestone, 3 boyutlu bir tasarım yazılımı kullanmış. Bu yöntem sayesinde basınç daha iyi bir şekilde dağıtılarak zemin üzerindeki kavrama kabiliyeti iyileştiriliyor. Bu lastik aynı zamanda yuvarlanma direncini düşüren ve performans niteliklerini artıran yeni bir hamur bileşimi kullanıyor. 3 Serisi için fabrika çıkışında 3 farklı model sunulacak: Yaz lastiği Turanza T005, kış lastiği Blizzak LM001 ve dört mevsim lastiği LS100A.

BMW 8 Serisi için öncelik sportif kullanım

BMW 8 Serisi için Japon lastik üretici, hem en iyi sürüş konforunu sunmak hem de aracın sportif niteliğini korumak istemiş. Bridgestone’nun Ar-Ge ekibi, bu ihtiyaçlara yanıt verebilecek lastikleri sıfırdan tasarladı. Bu doğrultuda üretici markanın mühendisleri, farklı yüzeylerde son derece iyi bir kavrama güvencesi sunan farklı malzemeleri bir araya getiren bir yöntem geliştirdi. Sonuç olarak BMW tarafından Turanza T005 ve Potenza S007 yaz lastikleri, yeni 8 Serisi’nde orijinal ekipman olarak kullanılmak üzere onaylandı ve her iki lastik de Run Flat opsiyonuna sahip.

BENZER KONULAR

Nokian SnapSkan bir milyon taramayı kutluyor

Nokian Tyres tarafından geliştirilen dijital lastik analiz hizmeti SnapSkan, Mayıs ayında 1 milyon tarama rakamına ulaştı. Finlandiya’da gerçekleştirilen bu incelemenin sonuçlarına göre Finlandiyalı sürücülerin %10’u tehlikeli lastikler ile sürüş gerçekleştiriyor.

Enliten: Bridgestone’nun ekolojik lastik teknolojisi

Japon lastik üreticisi Bridgestone, çevreye daha duyarlı yeni “Enliten” teknolojisini tanıttı. Bu teknoloji, yuvarlanma direncini, yakıt tüketimini ve CO2 salınımlarını %20 oranında düşürüyor.

Pirelli, lastiklerinden esinlenilmiş bir ayakkabı geliştirmek üzere Puma ile el ele veriyor

İtalyan lastik üreticisi Pirelli, Puma markası tarafından imal edilen bir ayakkabı modelini tanıttı. Kendi lastiklerinden ve otomobil yarışlarından esin alan Replicat-X isimli bu ayakkabılar Pirelli Design koleksiyonunun bir parçası.

Nokian Tyres çevreye daha saygılı lastikler üretmeyi hedefliyor

Finlandiyalı lastik üreticisi Nokian Tyres lastiklerini daha “yeşil” ve çevreye karşı daha duyarlı hale getirmeye yönelik uğraşlarına hız veriyor. Bu yeniliklerin Avrupa çapında milyonlarca litre yakıt tasarrufuna olanak sağlayacağı belirtiliyor.