En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

BMW X5, 3 ve 8 Serisi’nin orijinal ekipman lastikleri Bridgestone’dan

Japon lastik üreticisi Bridgestone, BMW’nin yeni X5, 3 ve 8 Serisi modellerini fabrika çıkışında donatmak için, BMW ile bir iş birliği imzaladığını duyurdu.

BMW X5, 3 ve 8 Serisi’nin orijinal ekipman lastikleri Bridgestone’dan

© Bridgestone

BMW’lere özel üretim lastikler

Hâlihazırda BMW’nin elektrikli araçlarında orijinal ekipman lastiği olan Bridgestone, otomobil üreticisinin geleneksel motorlu araçlarını da ihmal etmiyor. BMW i3, i3s ve i8’den sonra lastik üreticisi, BMW X5, 3 ve 8 Serisi’nin orijinal ekipman lastiklerini de tedarik edecek. Alman üreticinin elektrikli araçlarında tasarrufa ve “ologic” teknolojisine ağırlık verirken, bu iş birliği konfora ve sportif sürüşe odaklanıyor.

BMW X5 için iki farklı lastik

BMW X5’e yönelik olarak Bridgestone, lastiklerini elektronik kontrollü süspansiyon, beş kollu arka aks süspansiyonu ve ayarlanabilir lastik süspansiyonu arasında bir uyum oluşturacak şekilde geliştirdi. Gerçekleştirilen çeşitli testler sonrasında, 18 ile 21 inç arasındaki jant çaplarında sekiz farklı lastik, BMW tarafından X5 için onaylandı: Yaz lastiği olarak Alenza 001, kış lastiği olarak ise Blizzak LM001 modelleri kullanılıyor. Bu lastiklerin her ikisi de Run Flat teknolojisine sahip.

BMW 3 Serisi için yenilikçi lastikler

BMW 3 Serisi’ne yönelik lastikleri geliştirmek için Bridgestone, 3 boyutlu bir tasarım yazılımı kullanmış. Bu yöntem sayesinde basınç daha iyi bir şekilde dağıtılarak zemin üzerindeki kavrama kabiliyeti iyileştiriliyor. Bu lastik aynı zamanda yuvarlanma direncini düşüren ve performans niteliklerini artıran yeni bir hamur bileşimi kullanıyor. 3 Serisi için fabrika çıkışında 3 farklı model sunulacak: Yaz lastiği Turanza T005, kış lastiği Blizzak LM001 ve dört mevsim lastiği LS100A.

BMW 8 Serisi için öncelik sportif kullanım

BMW 8 Serisi için Japon lastik üretici, hem en iyi sürüş konforunu sunmak hem de aracın sportif niteliğini korumak istemiş. Bridgestone’nun Ar-Ge ekibi, bu ihtiyaçlara yanıt verebilecek lastikleri sıfırdan tasarladı. Bu doğrultuda üretici markanın mühendisleri, farklı yüzeylerde son derece iyi bir kavrama güvencesi sunan farklı malzemeleri bir araya getiren bir yöntem geliştirdi. Sonuç olarak BMW tarafından Turanza T005 ve Potenza S007 yaz lastikleri, yeni 8 Serisi’nde orijinal ekipman olarak kullanılmak üzere onaylandı ve her iki lastik de Run Flat opsiyonuna sahip.

BENZER KONULAR

Bridgestone, Ay'da sürüşe imkan tanıyan lastikler tasarlayacak

Bridgestone, Japon Uzay Araştırma Ajansı tarafından düzenlenen bir uzay keşif görevine dahil olacağını ilan etti. Markaya verilen görev, Ay yüzeyinde sürüşe uygun lastikler geliştirmek.

Nokian, karda kışta trafiğe çıkabilen ilk otonom araca lastik tedarik ediyor

Finlandiyalı lastik üreticisi Nokian, her türlü hava koşullunda trafiğe çıkabilen ilk otonom otobüse lastik tedarik edeceğini ilan etti.

Pirelli Track Adrenaline: P Zero lastiklerinden en iyi şekilde yararlanmayı sağlayan uygulama

89.’su düzenlenen Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Pirelli, lastikler ile bağlantılı yeni çözümü, Track Adrenaline’i tanıttı.

Pirelli, Cenevre’de P Zero ailesi ile şov yaptı

Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Pirelli, hem “Elect” isimli yeni işaretlemesini tanıtarak hem de “Color Edition” lastiklerin orijinal ekipman lastiği olacağını açıklayarak, P Zero ailesini öner çıkardı.