En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Goodyear Aero : Geleceğin uçan ve otonom araçlara yönelik yeni konsept lastik

Goodyear, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı'nın ziyaretçilerini şaşırtmaya devam ediyor. Amerikalı lastik üretici, 2016'daki küre lastik ve 2018'deki çevreci lastik konseptlerini takdim ettikten sonra, bu yıl da geleceğin uçan ve otonom otomobilleri için geliştirdiği yenilikçi konsept lastiğini tanıttı.

2019 Cenevre Otomobil Fuarı: geleceğin uçan ve otonom araçlarında göreceğimiz Goodyear’ın Aero konspet lastiği

Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılan Goodyear’ın yeni konsept lastiği! © Goodyear

Havada uçmak için havasız lastik

Havayı temizleyen Goodyear Oxygene’den sonra Goodyear’ın bu seneki konsept lastiği Goodyear Aero, pervaneli bir lastik. Bu konsept lastiğin pervaneleri, aracın ağırlığını taşıyabilecek ve yolda çok geleneksel bir şekilde seyahat etmesini sağlayacak. Konsept lastiğin pervaneleri, aynı zamanda aracın tekerleri eğik vaziyetteyken kalkış ve havada kalmasını temin edecek. Goodyear'a göre, yüksek performanslı araçlarda yer alacak Aero, şehir servislerinin hem kara hem de hava taşımacılığı yapmasını sağlayacak. Sürtünmesiz bir çekiş için lastiklerin yuvarlanması manyetik bir kuvvetle yapılacak.

 

Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılan Goodyear konsept lastiği Aero

© Goodyear

Lastik arızalarını önceden tespit eden lastik

Goodyear’ın yeni konsept lastiği aynı zamanda akıllı bir lastik.  İçinde yer alan yapay zeka işlemcisi sayesinde lastik, lastik sensörlerinden gelen bilgileri hem araçlar arası yapılan iletişimlerde hem de araçla altyapı arasında yapılan bilgi aktarımlarında kullanacak. Bu bilgi akışlarının analizinden sonra işlemci, araca bir hareket planı önerebilecek (uçuş veya karayolu modu) hatta lastikte oluşması muhtemel problemleri çok önceden tespit ederek, bunların ortaya çıkmasını önleyebilecek.

2019 Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılan Goodyear Aero konsept lastiğinin yan görünümü

© Goodyear

Yarının hareketliliğine ilham veren lastik konsepti

Aero, hâlihazırda yalnızca bir araştırma konsepti olarak kalsa da içerdiği teknolojik keşiflerin bir kısmı şu anda Goodyear tarafından geliştiriliyor ve bu yüzden de yakın bir gelecekte markanın yeni ürünlerinde karşımıza çıkabilir. Markanın konsept lastikleri hakkında konuşan Goodyear Teknoloji Müdürü Chris Helsel, “Goodyear konseptleri, yeni bir hareketlilik ekosistemi için lastikler ve ulaşım teknolojileri hakkında bir tartışma başlatmaya ve zenginleştirmeye yöneliktir" diyor. Bu açıklamayla birlikte Amerikalı lastik üreticisinin, geleceğin hareketliliği konulu tartışmalarda önemli bir rol oynayacağının altı bir kez daha çizilmiş oldu.

BENZER KONULAR

Pirelli Track Adrenaline: P Zero lastiklerinden en iyi şekilde yararlanmayı sağlayan uygulama

89.’su düzenlenen Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Pirelli, lastikler ile bağlantılı yeni çözümü, Track Adrenaline’i tanıttı.

Pirelli, Cenevre’de P Zero ailesi ile şov yaptı

Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Pirelli, hem “Elect” isimli yeni işaretlemesini tanıtarak hem de “Color Edition” lastiklerin orijinal ekipman lastiği olacağını açıklayarak, P Zero ailesini öner çıkardı.

Goodyear’ın 50’li yıllarda ürettiği yarı-saydam konsept lastiği yeniden hayat buldu

Amerikalı lastik üretici Goodyear, 2019 Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda 50’li yıllarda ürettiği yarı-saydam lastik konseptine yeniden hayat verdi. 1950 model “Golden Sahara II” isimli otonom konsept araca takılı ışıklı yarı-saydam lastikler, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda sergileniyor.

Ford Focus Active’nin fabrika çıkış lastikleri Hankook Ventus Prime 3

Güney Koreli lastik üreticisi Hankook, Ford Focus’un yeni Active versiyonunu fabrika çıkışında Ventus Prime 3 lastiği ile donatacağını açıkladı.