En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Kumho, Mercedes G-Serisi’nde orijinal ekipman oluyor

Güney Koreli üretici Kumho Tyre, son nesil Mercedes-Benz G-Serisi’ni donatacağını açıkladı.

Kumho, Solus KL21 lastiği ile yeni nesil Mercedes-Benz G-Serisi’ni donatacak

Kumho, Solus KL21 lastiği ile yeni nesil Mercedes-Benz G-Serisi’ni donatacak. © Kumho

Fabrika çıkışında Solus KL21 lastiği

Kumho, Mercedes-Benz ile çalışmaya devam ediyor. Güney Koreli marka, bu defa G-Serisi’nin lastiklerini fabrika çıkışında sunacağını açıkladı. Alman otomobil üreticisinin son nesil premium SUV’sinde kullanılmak üzere, 265/60 R18 110H ebadındaki Solus KL21 lastiği seçildi. Kumho, bu üst sınıf aracı kullanacak olan sürücülerin beklentilerine uygun bir lastik sunmak için, Mercedes-Benz ile yakın bir iş birliği gerçekleştirdi. Bu doğrultuda Solus KL21 lastiğinin SUV G-Serisi’nde üstün bir konfor sunacağı ifade ediliyor. Güney Koreli üreticiye göre mikro silika içerikli lastik sırtı hem kuru hem de ıslak zeminde daha iyi bir kavrama sağlıyor. Solus KL21, aynı zamanda yuvarlanma ve aşınma direncini iyileştiriyor

Kumho Tire Avrupa müdürü Junro Song şu açıklama bulunuyor: “Bu ortaklık, ürün geliştirme alanındaki performansımızın ve birikimimizin bir kanıtı niteliğinde. Bu yakın işbirliği sayesinde Kumho, az sayıda üreticinin sahip olduğu bir teknik bilgi seviyesini elinde tutmaya devam ediyor. Yeni nesil araçlar için lastik geliştirmek; örnek vermek gerekirse, deneyler sırasında en son teknoloji ve malzemeleri kullanarak daha hafif, daha iyi yuvarlanma direncine sahip lastikler [...] veya henüz piyasada bulunmayan ebatlarda lastik tasarlamak demek.” Junro Song’a göre, araç üreticileri ile yürütülen bu çalışmalar, Kumho’nun daha başka alanlarda geliştirmeler yapmasını da sağlıyor. “Bu deneylerden elde edilen bilgiler, mevcut ürünleri geliştirmemize de yarıyor, mesela iyileştirilmiş hamur bileşimleri, üretimde olan lastiklerde kullanılıyor. Bu nedenle Mercedes-Benz ile gelecekteki ortaklığımızı daha da güçlendirmeyi umuyoruz.”

BENZER KONULAR

Nokian, karda kışta trafiğe çıkabilen ilk otonom araca lastik tedarik ediyor

Finlandiyalı lastik üreticisi Nokian, her türlü hava koşullunda trafiğe çıkabilen ilk otonom otobüse lastik tedarik edeceğini ilan etti.

Pirelli Track Adrenaline: P Zero lastiklerinden en iyi şekilde yararlanmayı sağlayan uygulama

89.’su düzenlenen Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Pirelli, lastikler ile bağlantılı yeni çözümü, Track Adrenaline’i tanıttı.

Pirelli, Cenevre’de P Zero ailesi ile şov yaptı

Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Pirelli, hem “Elect” isimli yeni işaretlemesini tanıtarak hem de “Color Edition” lastiklerin orijinal ekipman lastiği olacağını açıklayarak, P Zero ailesini öner çıkardı.

Goodyear’ın 50’li yıllarda ürettiği yarı-saydam konsept lastiği yeniden hayat buldu

Amerikalı lastik üretici Goodyear, 2019 Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda 50’li yıllarda ürettiği yarı-saydam lastik konseptine yeniden hayat verdi. 1950 model “Golden Sahara II” isimli otonom konsept araca takılı ışıklı yarı-saydam lastikler, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda sergileniyor.