En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Kumho, Mercedes G-Serisi’nde orijinal ekipman oluyor

Güney Koreli üretici Kumho Tyre, son nesil Mercedes-Benz G-Serisi’ni donatacağını açıkladı.

Kumho, Solus KL21 lastiği ile yeni nesil Mercedes-Benz G-Serisi’ni donatacak

Kumho, Solus KL21 lastiği ile yeni nesil Mercedes-Benz G-Serisi’ni donatacak. © Kumho

Fabrika çıkışında Solus KL21 lastiği

Kumho, Mercedes-Benz ile çalışmaya devam ediyor. Güney Koreli marka, bu defa G-Serisi’nin lastiklerini fabrika çıkışında sunacağını açıkladı. Alman otomobil üreticisinin son nesil premium SUV’sinde kullanılmak üzere, 265/60 R18 110H ebadındaki Solus KL21 lastiği seçildi. Kumho, bu üst sınıf aracı kullanacak olan sürücülerin beklentilerine uygun bir lastik sunmak için, Mercedes-Benz ile yakın bir iş birliği gerçekleştirdi. Bu doğrultuda Solus KL21 lastiğinin SUV G-Serisi’nde üstün bir konfor sunacağı ifade ediliyor. Güney Koreli üreticiye göre mikro silika içerikli lastik sırtı hem kuru hem de ıslak zeminde daha iyi bir kavrama sağlıyor. Solus KL21, aynı zamanda yuvarlanma ve aşınma direncini iyileştiriyor

Kumho Tire Avrupa müdürü Junro Song şu açıklama bulunuyor: “Bu ortaklık, ürün geliştirme alanındaki performansımızın ve birikimimizin bir kanıtı niteliğinde. Bu yakın işbirliği sayesinde Kumho, az sayıda üreticinin sahip olduğu bir teknik bilgi seviyesini elinde tutmaya devam ediyor. Yeni nesil araçlar için lastik geliştirmek; örnek vermek gerekirse, deneyler sırasında en son teknoloji ve malzemeleri kullanarak daha hafif, daha iyi yuvarlanma direncine sahip lastikler [...] veya henüz piyasada bulunmayan ebatlarda lastik tasarlamak demek.” Junro Song’a göre, araç üreticileri ile yürütülen bu çalışmalar, Kumho’nun daha başka alanlarda geliştirmeler yapmasını da sağlıyor. “Bu deneylerden elde edilen bilgiler, mevcut ürünleri geliştirmemize de yarıyor, mesela iyileştirilmiş hamur bileşimleri, üretimde olan lastiklerde kullanılıyor. Bu nedenle Mercedes-Benz ile gelecekteki ortaklığımızı daha da güçlendirmeyi umuyoruz.”

BENZER KONULAR

Michelin Uptis: 2024 yılından itibaren patlamayan otomobil lastikleri mi sunacak?

Michelin ve General Motors, Movin’On sürdürülebilir hareketlilik zirvesi sırasında binek araçlara yönelik havasız bir lastik prototipini tanıttı. Uptis isimli bu konsept 2024’den itibaren satışa sunulacak.

BMW X5, 3 ve 8 Serisi’nin orijinal ekipman lastikleri Bridgestone’dan

Japon lastik üreticisi Bridgestone, BMW’nin yeni X5, 3 ve 8 Serisi modellerini fabrika çıkışında donatmak için, BMW ile bir iş birliği imzaladığını duyurdu.

Bridgestone, Ay'da sürüşe imkan tanıyan lastikler tasarlayacak

Bridgestone, Japon Uzay Araştırma Ajansı tarafından düzenlenen bir uzay keşif görevine dahil olacağını ilan etti. Markaya verilen görev, Ay yüzeyinde sürüşe uygun lastikler geliştirmek.

Nokian, karda kışta trafiğe çıkabilen ilk otonom araca lastik tedarik ediyor

Finlandiyalı lastik üreticisi Nokian, her türlü hava koşullunda trafiğe çıkabilen ilk otonom otobüse lastik tedarik edeceğini ilan etti.