En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Kumho, Mercedes G-Serisi’nde orijinal ekipman oluyor

Güney Koreli üretici Kumho Tyre, son nesil Mercedes-Benz G-Serisi’ni donatacağını açıkladı.

Kumho, Solus KL21 lastiği ile yeni nesil Mercedes-Benz G-Serisi’ni donatacak

Kumho, Solus KL21 lastiği ile yeni nesil Mercedes-Benz G-Serisi’ni donatacak. © Kumho

Fabrika çıkışında Solus KL21 lastiği

Kumho, Mercedes-Benz ile çalışmaya devam ediyor. Güney Koreli marka, bu defa G-Serisi’nin lastiklerini fabrika çıkışında sunacağını açıkladı. Alman otomobil üreticisinin son nesil premium SUV’sinde kullanılmak üzere, 265/60 R18 110H ebadındaki Solus KL21 lastiği seçildi. Kumho, bu üst sınıf aracı kullanacak olan sürücülerin beklentilerine uygun bir lastik sunmak için, Mercedes-Benz ile yakın bir iş birliği gerçekleştirdi. Bu doğrultuda Solus KL21 lastiğinin SUV G-Serisi’nde üstün bir konfor sunacağı ifade ediliyor. Güney Koreli üreticiye göre mikro silika içerikli lastik sırtı hem kuru hem de ıslak zeminde daha iyi bir kavrama sağlıyor. Solus KL21, aynı zamanda yuvarlanma ve aşınma direncini iyileştiriyor

Kumho Tire Avrupa müdürü Junro Song şu açıklama bulunuyor: “Bu ortaklık, ürün geliştirme alanındaki performansımızın ve birikimimizin bir kanıtı niteliğinde. Bu yakın işbirliği sayesinde Kumho, az sayıda üreticinin sahip olduğu bir teknik bilgi seviyesini elinde tutmaya devam ediyor. Yeni nesil araçlar için lastik geliştirmek; örnek vermek gerekirse, deneyler sırasında en son teknoloji ve malzemeleri kullanarak daha hafif, daha iyi yuvarlanma direncine sahip lastikler [...] veya henüz piyasada bulunmayan ebatlarda lastik tasarlamak demek.” Junro Song’a göre, araç üreticileri ile yürütülen bu çalışmalar, Kumho’nun daha başka alanlarda geliştirmeler yapmasını da sağlıyor. “Bu deneylerden elde edilen bilgiler, mevcut ürünleri geliştirmemize de yarıyor, mesela iyileştirilmiş hamur bileşimleri, üretimde olan lastiklerde kullanılıyor. Bu nedenle Mercedes-Benz ile gelecekteki ortaklığımızı daha da güçlendirmeyi umuyoruz.”

BENZER KONULAR

Lastik üreticilerin uyruğu? Tay lastik markaları

Hangi lastik markası Tayland’da üretiliyor ? Lastiklerinizi satın almadan önce, Tayland uyruklu markaları daha yakından tanıyın.

Bridgestone, elektrikli SUV Audi e-tron'un fabrika çıkışı lastiklerini tedarik ediyor

Audi, %100 elektrikli yeni SUV’si e-tron’da, Bridgestone tarafından üretilen birçok yaz ve kış lastiğini kullanıyor.

P Zero World Dubai: Los Angeles, Münih ve Monako’dan sonra Pirelli, Dubai’ye yerleşiyor

Pirelli, ultra lüks montaj merkezi P Zero World’ün dördüncüsünü Dubai’de açtı.

Eagle F1 SuperSport: Goodyear'ın ultra spor lastikleri

Goodyear markası yeni Ultra Ultra Yüksek Performans (UUYP) lastikleri ailesini tanıttı. Yarı-slick Eagle F1 SuperSport lastikleri performansın sınırlarını zorlamak amacıyla otomobil sporunun en radikal tekniklerinden ilham alıyor.