En iyi lastikleri en iyi fiyatlara bulun

Lastikle ilgili aradığınız her şey burada

Kumho, Mercedes G-Serisi’nde orijinal ekipman oluyor

Güney Koreli üretici Kumho Tyre, son nesil Mercedes-Benz G-Serisi’ni donatacağını açıkladı.

Kumho, Solus KL21 lastiği ile yeni nesil Mercedes-Benz G-Serisi’ni donatacak

Kumho, Solus KL21 lastiği ile yeni nesil Mercedes-Benz G-Serisi’ni donatacak. © Kumho

Fabrika çıkışında Solus KL21 lastiği

Kumho, Mercedes-Benz ile çalışmaya devam ediyor. Güney Koreli marka, bu defa G-Serisi’nin lastiklerini fabrika çıkışında sunacağını açıkladı. Alman otomobil üreticisinin son nesil premium SUV’sinde kullanılmak üzere, 265/60 R18 110H ebadındaki Solus KL21 lastiği seçildi. Kumho, bu üst sınıf aracı kullanacak olan sürücülerin beklentilerine uygun bir lastik sunmak için, Mercedes-Benz ile yakın bir iş birliği gerçekleştirdi. Bu doğrultuda Solus KL21 lastiğinin SUV G-Serisi’nde üstün bir konfor sunacağı ifade ediliyor. Güney Koreli üreticiye göre mikro silika içerikli lastik sırtı hem kuru hem de ıslak zeminde daha iyi bir kavrama sağlıyor. Solus KL21, aynı zamanda yuvarlanma ve aşınma direncini iyileştiriyor

Kumho Tire Avrupa müdürü Junro Song şu açıklama bulunuyor: “Bu ortaklık, ürün geliştirme alanındaki performansımızın ve birikimimizin bir kanıtı niteliğinde. Bu yakın işbirliği sayesinde Kumho, az sayıda üreticinin sahip olduğu bir teknik bilgi seviyesini elinde tutmaya devam ediyor. Yeni nesil araçlar için lastik geliştirmek; örnek vermek gerekirse, deneyler sırasında en son teknoloji ve malzemeleri kullanarak daha hafif, daha iyi yuvarlanma direncine sahip lastikler [...] veya henüz piyasada bulunmayan ebatlarda lastik tasarlamak demek.” Junro Song’a göre, araç üreticileri ile yürütülen bu çalışmalar, Kumho’nun daha başka alanlarda geliştirmeler yapmasını da sağlıyor. “Bu deneylerden elde edilen bilgiler, mevcut ürünleri geliştirmemize de yarıyor, mesela iyileştirilmiş hamur bileşimleri, üretimde olan lastiklerde kullanılıyor. Bu nedenle Mercedes-Benz ile gelecekteki ortaklığımızı daha da güçlendirmeyi umuyoruz.”

BENZER KONULAR

Michelin, Gran Turismo Sport video oyununda sanal lastik tedarikçisi oluyor

Fransız lastik üreticisi Michelin, Sony ve PlayStation tarafından yarış oyunu Gran Turismo’da lastik teknolojisini sağlayacak resmi ortak olarak seçildi.

Toyo Tires, Avrupa'daki ilk Ar-Ge merkezini faaliyete geçiriyor

Japon üretici Toyo Tires, kısa bir süre önce Avrupa'daki ilk Araştırma ve Geliştirme merkezinin Almanya'da açılacağını resmen açıkladı.

Falken Tyre, lastiklerin ürettiği elektriğin toplanmasını sağlayan bir çip geliştiriyor

Japon üretici Falken Tyre, lastiklerin dönüşü ve deformasyonu ile oluşan statik elektriğin kullanılmasını sağlayan bir teknoloji üzerinde çalışıyor.

Otomobil üreticileri grupları ve lastik markaları

Bu makalede, rezulteo sizlere başlıca otomobil üretici gruplarına ve aralarından bazılarının özel lastik işaretlemelerine genel bir bakış sunuyor.