Lastiklerinizi karşılaştırın ve en uygun fiyata satın alın!

Michelin Track Connect herkes için ücretsiz sürümünü çıkarıyor

Yeni Track Connect sürümü, herkes için ücretsiz fonksiyonlarıyla kullanımınıza hazır. Takip sistemli lastik çözümü, 2 yıl önce piyasaya sürülen ilk nesil sistemden bu yana geliştirildi. Michelin hem amatör hem de profesyonel pilotların ihtiyaçlarına en iyi şekilde karşılık veren, herkesin erişebileceği bir ürün sunmak istedi. Yenilikçi özelliklerle donatılan bu takip sistemli lastik teknolojisi artık herkes tarafından erişilebilir. 3 yeni kullanım şekli nedir? Hangi araç Track Connect kiti donanımlı?

Michelin Track Connect: Amatör ve profesyonel pilotlar için lastik takip çözümü

© Michelin

Michelin Track Connect nedir?

Michelin Track Connect: Pist üzerinde zaman ve lastik basıncı takibi için uygulama

© Michelin

İlk olarak 2018 yılı mart ayında piyasaya sunulan Michelin Track Connect bir lastik takip sistemi çözümüdür: Lastiğe yerleştirilen bir sensör, lastiklerin durumunu ve basınç seviyesini gerçek zamanlı olarak takip edebilmeyi sağlayan bir mobil uygulamaya bağlanır İlk önceleri bu çözüm yalnızca Pilot Sport Cup 2 lastiklerinde ve son olarak yeni Pilot Sport Cup 2 Connect lastiklerinde kullanılıyordu. Pist pilotlarına bilgi ve tavsiye desteği sağlayan bir teknolojidir.

Bugüne dek Michelin Track Connect, pist sürüşüne uygun bir spor otomobile sahip, trackdays tutkunlarının hizmetindeydi. Artık Fransız üretici, takip sistemli lastik çözümünü daha geniş bir kesime ulaştırıyor.

Uygulamanın 3 kullanım şekli nelerdir?

Michelin Track Connect: Farklı fiyatlarda 3 farklı kullanım modu

© Michelin

Amatör ve profesyonel sürücülerin geri bildirimlerinden faydalanan Michelin, Track Connect uygulamasını geliştirdi. Fransız lastik üreticisi, 3 kullanım şekli sunuyor. Her sportif sürücü, ihtiyaçlarına uygun bir kullanım şekli bulabilir:

  • Hobi Modu: Ücretsiz formüldür. Bir akıllı telefon üzerinden herhangi bir lastik için kullanılabilir ve tüm otomobil tutkunlarına yönelik tasarlanmıştır. Track Connect Hobi kullanıcısı, tur sürelerini, geçiş hızlarını, başlangıç ​​ve bitiş arasındaki lastik basıncı değişikliklerini kaydedebilecektir. “Replay” fonksiyonu sayesinde gerçekleştirdiği pist turlarını inceleyebilir. Uygulama, sonuçlarınızı diğer otomobil tutkunları ile ve sosyal ağlar üzerinden paylaşmanıza, performansınızı diğer sürücülerle kıyaslamanıza ve yeni hedeflere katılmaya davet etmenize olanak tanıyor.

  • Uzman modu: Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect lastiği satın alımı sırasında Track Connect kiti ile satılır. Spor otomobil sahipleri Hobi modunun fonksiyonlarına erişim sağlayabilecektir. Ancak pist performansını ve sürüş keyfini artırmak için, Uzman modu başka avantajlar da sunar. Sürücüler lastiklerinin basıncını ve sıcaklığını gerçek zamanlı olarak takip edebilirler. Araç, pist ve hava koşullarını dikkate alan, tur süresi performansını artırmaya yarayan tavsiyelerden de faydalanırlar.

  • Motorsport modu: Amatör ve profesyonel ralli sürücülerine yöneliktir. Takip sistemli Michelin yarış lastiklerinin satın alımıyla teslim edilir. Bu Track Connect modu, optimal yarış performansı arayışındakilerin kullanacağı en gelişmiş moddur.  Uygulama, otomobil modeline, kullanım şekline, lastik tipine ve sürüş koşullarına göre, özel tavsiyelerde bulunur. Lastik basıncı bilgisi sürekli olarak sağlanır ve kaydedilen verilere göre uyarlanır. Uygulama aynı zamanda lastikteki en ufak bir hasarı da bildirmektedir. Bu mod, ulusal ralli şampiyonalarının tamamı için FIA tarafından onaylanmıştır.

Track Connect hangi otomobiller için mevcut?

Yeni Renault Clio Rally'de  Michelin Track Connect bağlantı kutusu

© Michelin

Michelin, yeni Renault Clio Rally araçlarını fabrika çıkışı olarak Track Connect Motorsport ile donatmaktadır. Kit, lastiklerin içine monte edilen 4 adet sensör ve araç içine monte edilen bir bağlantı kutusunu içermektedir.

Diğer yandan, Michelin Track Connect çözümü Hobi Modu 26 ülkede, Uzman Modu ise 18 ülkede kullanıma sunulmuştur. Buna paralel olarak, Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect lastik serisini hepsi de takip sistemli ve uygulama ile uyumlu olan 47 lastik ebadı ile genişletmektedir. Daha şimdiden, Expert moduna sahip 270, Hobi moduna sahip ise 6000 otomobil bulunmaktadır.

Michelin Track Connect çözümünün fiyatına gelince; lastik satıcınızdan bilgi edinebilirsiniz.

Michelin Track Connect

BENZER KONULAR

Bridgestone, lastiklerinin kalitesini Microsoft ile geliştiriyor

Yarının ulaşım teknolojileri, lastik markalarının projelerinin odağında. Sürücülerin emniyeti lastiklerin aşınma ve basınç seviyelerinin takibinden geçer. Ama tek başına bu yeterli değildir! Her gün kullanılan yolun durumu, sürüş bandının eskimesi açısından rol oynar ve bu eskime seviyesi başlarda gözle görülmez. Eskimiş lastikler ise, otomobilin doğru işleyişini olumsuz yönde etkileyecektir. Bu güvenlik açığını telafi etmek amacıyla, Bridgestone ve Microsoft tarafından, bağlı sistemli araçlar için lastiklerin gerçek zamanlı takibini sağlayan bir sistem geliştirildi.

Alman lastik markaları

Hangi lastik markaları Almanya'da üretiliyor? Almanya menşeli lastik markaları hangileri? Continental, her yeni lastik kıyaslamalarında kalitesini ortaya koyan, dünyanın en tanınmış üreticilerinden biridir. Ayrıca birçok alt markası bulunan büyük bir gruptur. Diğer Alman lastik üreticilerini keşfedin.

eSport Otomobil Yarışı: Sanal otomobil yarışlarında marka lastikler

Lastik üreticileri uzun zamandır sağlam ortaklıklarla otomobil yarışları ile ilişkilendirilseler de kısa bir süredir yeni bir sanal rekabet içine girdiler. Video oyunlarının profesyonellik kazanması ve 2020 yılı için öngörülen birçok fiziksel etkinliği iptal edilmesi ile, giderek daha fazla marka, sanal pistlerde, eSport'da boy göstermeye başladı.

Covid-19: Michelin haftada 1 milyon yeniden kullanılabilir maske imal edecek

Sanayi devleri, koronavirüse karşı seferber oluyor. Michelin kısa bir süre önce, Avrupa’da bulunan 10 fabrikasında, FFP1 ve FFP2 maskelerinin imalatı ve tedariki için “seferberlik”te yerini aldığını duyurdu.

rezulteo, web sitesinde hem hizmetlerini hem de ziyaretçi deneyimini geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Sitedeki ziyaretinizi devam ettirerek, bu değişiklikleri kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi için Site Kullanım Koşulları

;